Łukasz Surma
Czyli dlaczego doświadczenia w małej skali mają swoją moc!
Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby każde doświadczenie było zgodne z odchudzoną podstawą programową.
Dosłownie każda strona odnosi się do założeń techniki eksperymentu w małej skali – będzie bezpieczniej!
W 44 opisach doświadczeń znajduje się aż 70 pomysłów na wspólne eksperymentowanie.
Jest rzetelnie z wtrąceniami, uwagami i radami praktycznymi – tak, żeby każdy Nauczyciel czuł się pewnie.
Wiele decyzji podejmowanych przez Autora podczas pisania książki podyktowanych było „ceną sprzętu”.
„Mała skala” to szybkie doświadczenia, bez długiego oczekiwania na efekty – więcej czasu na wnioskowanie.
Absolwent Wydziału Chemii UMCS w Lublinie. Od 2017 r. pracuje w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie (woj. lubelskie) jako nauczyciel chemii. Od 2019 r. nauczyciel fizyki. Popularyzator nauk przyrodniczych, organizator pokazów chemiczno-fizycznych, amator druku 3D.
Współautor obudowy metodycznej Chemii do klasy 7 i 8 Wyd. MAC, a także licznych projektów realizowanych przy współpracy z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Autor wideolekcji z chemii i fizyki dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej.
Laureat plebiscytu edukacyjnego „Nauczyciel roku 2023” w kategorii: Nauczyciel klas 4-8 – pierwsze miejsce w powiecie lubelskim.
Treści odchudzonej podstawy programowej podzieliliśmy na dwie części (dwie książki). W części 1. znajdziecie Państwo następujące rozdziały:
Prócz odniesień do podstawy programowej, przy opisie każdego doświadczenia znajdują się stałe elementy, takie jak: wymieniony niezbędny sprzęt i odczynniki, instrukcja wykonania „krok po kroku” wraz z uwagami oraz najistotniejsze dla nas – komentarze metodyczne.
Autor i redakcja dołożyli wszelkich starań, żeby pomóc Państwu w codziennej, szkolnej pracy laboratoryjnej. W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami przez platformy Social Mediów lub stronę wydawnictwa.
Nie ma nic piękniejszego niż wspólne eksperymentowanie. Niewykonywanie doświadczeń na lekcjach chemii, fizyki, biologii i przyrody to nic innego niż sabotaż dydaktyczny.
dr Aleksander Kazubski – Ojciec polskiej adaptacji techniki eksperymentu w małej skali
Jeśli powstanie errata, wstawimy ją w tym miejscu. Zachęcamy Państwa do kontaktu, jeśli znajdziecie jakieś błędy lub nieścisłości.
ul. Browarna 4, 87-100 Toruń
działa w ramach Centrum Chemii w Małej Skali
wydawnictwo@alchemik.torun.pl
© Copyright 2024 by Centrum Chemii w Małej Skali